Kempingi w Rumunii
Znaleźliśmy 76 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Rumunia, które mogą być interesujące
Kempingi w Rumunii
Interesuje Cię nocleg w spokojnej okolicy w bliskości z naturą? Lubisz kempingi? A może marzą Ci się wakacje nad morzem? Żaden problem! Wybierz się na kemping do Rumunii! Znajdziesz tam wiele miejsc noclegowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym także na wybrzeżu Morza Czarnego. Kempingi te znajdują się w okolicy terenów zielonych, lasów, jak również parków narodowych i krajobrazowych. Gwarantuje to urlop spędzony w ciszy, spokoju i kontakcie z naturą. Zwykle są one oddalone od dużych miejscowości, jednak jeśli zależy Ci na możliwości zorganizowania krótkiego wypadu do miasta, można wybrać się na kemping zlokalizowany na ich obrzeżach.
Różnorodność kwater kempingowychW Rumunii można znaleźć różnorodne kempingi. Niektóre oferują miejsce na własny namiot lub ich wynajem na miejscu, inne umożliwiają zakwaterowanie w kamperze lub przytulnym domku. Znajdujące się tam kempingi posiadają różnorodne ciekawe udogodnienia i atrakcje. Na ich terenie można na przykład rozpalić ognisko, a dzieci mogą skorzystać z placu zabaw. Zapewniona jest również wspólna lub prywatna łazienka oraz kuchnia. Oprócz tego w niektórych miejscach znajduje się bar lub restauracja przeznaczona dla gości obiektu, a także darmowe miejsce parkingowe. Warto wspomnieć o przepięknych widokach, które można podziwiać, zatrzymując się na kempingu.
Podróżujący i aktywności
Jeśli lubisz spędzać urlop aktywnie, w Rumunii na pewno nie dopadnie Cię nuda. Zacznijmy od tego, iż 1/3 powierzchni tego kraju pokrywają góry, co oferuje wiele możliwości tras pieszych wędrówek. Najpopularniejszymi szczytami wśród turystów są Góry Fogaraskie. To właśnie tam leży 7 z 13 rumuńskich szczytów o wysokości powyżej 2500 m n.p.m. Na najwyższe z nich, Moldoveanu (2544 m n.p.m.) oraz Negoiu (2535 m n.p.m.), prowadzą zarówno ostre, jak i łagodne podejścia. Zdecydowanie najciekawszym regionem w Rumunii jest popularna Transylwania, zwana Siedmiogrodem. To przepiękne miejsce z pewnością zaciekawi osoby kochające góry, ale i nie tylko! Ten obszar ma bardzo zróżnicowane ukształtowanie terenu, przez to jest także niezwykle malowniczy. Obfituje w łąki, lasy, pagórki i oczywiście wysokie szczyty. W Transylwanii znajduje się kilka zróżnicowanych i rozległych łańcuchów górskich: Góry Zachodniorumuńskie, Karpaty Południowe oraz Karpaty Wschodnie. Zatem jeśli kochasz krajobraz górski, nie czekaj i wybierz się do Rumunii!
Rumunia dla osób spragnionych kontaktu z naturąJeśli pragniesz wyciszyć się i zaznać kontaktu z przyrodą, ale nie masz ochoty na wyczerpujące wędrówki, żaden problem! Rumunia oferuje różnorodne aktywności w otoczeniu natury, które nie wymagają świetnej kondycji fizycznej. Zdecydowanym numerem jeden pod tym względem jest wycieczka do Parku Narodowego Delty Dunaju. Jest to trzeci rezerwat biosfery na świecie pod względem wielkości. Znajdziemy tam liczne rzeki, kanały, bagna i trzcinowiska zamieszkiwane przez ponad 7000 gatunków zwierząt. Ciekawą opcją zwiedzenia tego miejsca jest rejs promem po Dunaju. Niektóre dopływają aż do Morza Czarnego. Warto odwiedzić także region Marmarosz, który jest niezwykle malowniczy, z różnorodnym, wiejskim i górskim krajobrazem. Można tam odpocząć z dala od miejskiego hałasu, podziwiając zjawiskowe widoki tej pięknej krainy.
W Rumunii żyje najwięcej niedźwiedzi brunatnych w całej Europie. Ich populacja liczy tam ponad 6000 osobników.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Rumunii
To bardzo popularna turystycznie i przede wszystkim niezwykle malownicza trasa usytuowana między dwoma najwyższymi szczytami Gór Fogaraskich. Ma długość około 150 km. Naprawdę warto się tam udać, by móc podziwiać rozciągające się stamtąd widoki.
2. Majestatyczny zamek w HunedoarzeUważany za najpiękniejszy gotycki zamek w Europie Środkowej, zamek w Hunedoarze został wzniesiony około XII-XIII wieku. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, gdyż budowla posiada wiele przepięknych, bajkowych elementów, które zachwycą każdego.
3. Viscri – wioska SasówWioska ta słynie z unikatowego, świetnie zachowanego kościoła warownego z końca XII wieku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a oprócz tego znajduje się tu świetnie zachowana saska zabudowa. To miejsce pokocha każdy, kto nie przepada za tłumami turystów, a jest zainteresowany poznaniem prawdziwego życia mieszkańców wioski.
4. Ufortyfikowane kościoły saskie w TransylwaniiTe oryginalne budowle wznoszono tutaj między XII a XVII w. Stanowiły one prawdziwe minitwierdze. Na terenie całej Transylwanii można znaleźć wiele takich obronnych kościołów, m.in. w takich wsiach jak Şeica Mică, Moşna, Cisnădie, Cisnădioara, Dârjiu, Saschiz czy Valea Viilor.
5. Drewniane cerkwie MarmaroszuJedną z największych atrakcji tego regionu są przepiękne, zabytkowe, drewniane cerkwie wybudowane około XVII-XVIII wieku. W całym regionie można wyraźnie zaobserwować przejawy tzw. cywilizacji drewna w architekturze, ponieważ zachowało się tam wiele drewnianych chałup i innych budynków.
6. Wulkany błotneJest to dość oryginalny krajobraz usytuowany we wsi Berca koło Buzau. Na tym terenie znajdują się dziesiątki kraterów różnej wielkości. Są też takie osiągające nawet 2 metry wysokości. Można tu zaobserwować, jak wystrzeliwują one w powietrze mieszaninę błota wraz z gazem ziemnym, wydostającym się na powierzchnię z głębokości 3000 metrów.
7. Wesoły Cmentarz w SăpânțaNiektórym zapewne ciężko sobie to wyobrazić, jednak rzeczywiście ten cmentarz stanowi interesującą atrakcję turystyczną. Nagrobki są zdobione różnymi kolorami z przewagą błękitu, a obrazki i epitafia odnoszą się do zawodu, cech charakteru i przyzwyczajeń zmarłego.